KURUMSAL

 

1997 yılında kurulan ve  Ankara'da sektörünün öncüsü olan bakım merkezimiz Esenboğa Yolu 10. km. Pursaklar mevkiinde olup 70 yatak kapasitelidir. 55 yaş üstü yaşlıların yanı sıra daha genç yaşta muhtelif tıbbi rahatsızlıkları olan genç hastalarımızı da ''özel olur'' ve '' sağlık kurulu raporu'' olmak kaydıyla kabul eden tek kuruluştur.

Genel yaşlılık sorunları olan alzheimer, demans ve benzeri geriatrik ve gero-psikiyatrik rahatsızlıklar ile mental durumu normal olmakla birlikte değişik nedenlerle öz bakımlarını karşılamayan, bağımlı, bakıma muhtaç her türlü yaşlıyı öte yandan daha genç yaşta olup psikiyatrik ve mental sorunları olan gençleri de kurumumuza kabul etmekteyiz. Bunlarla ilgili tedaviler 2 uzman doktor , 4 hemşire, 1 sosyal hizmet uzmanı, yeterli sayıda yaşlı ve hastabakıcılarla yaklaşık 17 yıllık bir tecrübe ile gerçekleştirilmektedir.

Her dairede banyo,sıcak su, merkezi müzik yayını, wireless internet, TV, hemşire çağırma butonu, mutfak ve dinlenme odaları yer almaktadır.

Ayrıca ortak kullanıma açık kütüphane ve hobi odası da yaşlı ve hastalarımızın kullanımına açıktır.

Üç ana öğün ve ara öğünler ile sıcak-soğuk içecek hizmeti, banyo, giyeceklerin temizliği, ütülenmesi, rutin tedavi ve pansumanlar ile sağlık kontrollerinın yanısıra özel bakıma muhtaç hastaların altbakımı, traş olmaları gibi tüm bu hizmetler ilave ücret alınmaksızın kurumumuzca karşılanmaktadır.

Ayrıca hasta ve yaşlılarımızın ihtiyaç duymaları halinde fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçları da ücretsiz karşılanmaktadır.

Binamız 7/24 içeriden ve dışarıdan kamera sistemi ile izlenmekte olup yopun bakım gereken hastalarımızı için oluşturulan yoğun bakım ünitesi de sürekli olarak kamera sistemi ile takip edilmektedir.